Dominika Gawęda – kim jest? Wiek, mąż i dzieci

Zespół Blue Cafe to jedna z tych kapel, które już od dziesiątek lat bawi i wzrusza swoją publiczność. Historia tej grupy była jednak burzliwa. Kiedy opuściła ją Tatiana Okupnik nie wiadomo było, czy będzie kontynuować swoją działalność. Na szczęście, pojawiła się Dominika Gawęda. Ta utalentowana piosenkarka zdobyła serca słuchaczy. Nic więc dziwnego, że wielu internautów poszukuje informacji na jej temat. Wychodząc im naprzeciw przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tej charyzmatycznej i utalentowanej kobiety.

Dominika Gawęda – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Dominika Gawęda urodziła się 30 kwietnia 1985 w Bielsku-Białej. Z miastem rodzinnym była związana także jej edukacja, ponieważ to właśnie w nim ukończyła Liceum Artystyczne im. Stanisława Wyspiańskiego. Już wtedy wiedziała, że chce związać swoją karierę zawodową ze śpiewem.

Dominika Gawęda – kariera

Dominika Gawęda już od najmłodszych lat walczyła o swoje miejsce na scenie. W 2002 wygrała jeden z odcinków programu TVN Droga do Gwiazd. Zaledwie dwa lata później wystąpiła w talent show “Idol” tworzonym przez telewizję Polsat. Pojawiła się także w programie “Szansa na sukces”. Jednakże dopiero dołączenie do składu zespołu Blue Cafe, które nastąpiło w 2006 roku otworzyło jej drogę do kariery. Piosenkarka zastępując Tatianę Okupnik stała się nie tylko wokalistką, ale również autorką tekstu. Do dziś wydała z zespołem pięć albumów: Ovosho (2006), Four Seasons (2008), DaDa (2011), Freshair (2014) i Double Soul (2018).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez OFC Blue Café (@ofcbluecafe)

Dominika Gawęda – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Dominiki Gawędy niestety, w sieci nie znajdziemy zbyt wiele informacji na ten temat. Artystka chce zachować prywatność swoich bliskich, dlatego też nie wiemy czy posiada rodzeństwo, czy też jest jedynaczką. Wyjątkiem w tej trosce o zapewnienie bliskim anonimowości był jej wywiad w programie “Dzień dobry TVN”, gdzie pojawiła się ze swoim ojcem Krzysztofem. Nie wiemy jednak kim jest ani czym zajmuje się mężczyzna. Warto jednak podkreślić, że podczas tej rozmowy zarówno Dominika, jak i jej tata przekonywali, że rodzina jest dla nich niezwykle ważna oraz łączy ich wyjątkowa zdjęć. Przeszukując odmęty internetu udało nam się natrafić również na zdjęcia Dominiki z mamą i tatą, które zostały wykonane właśnie pod siedzibą telewizji TVN. Jej mama prezentuje się na nich jako szykownie ubrana, postawna blondynka. Nie da się jednak znaleźć informacji na jej temat.

Dominika Gawęda – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

O wcześniejszych związkach Dominiki Gawędy wiadomo niewiele. Choć piosenkarka chętnie udziela wywiadów stara się nie opowiadać o swojej przeszłości oraz osobach, których nie ma w jej życiu. Aktualnie jest szczęśliwą mężatką. Jej mężem jest nie kto inny jak Maciej Szczepanik z zespołu Pectus. Co ciekawe, para przez prawie 3 lata ukrywała swój związek nie wiemy więc jak się poznała oraz kiedy zdecydowała się na wspólne życie. Znamy za to datę ślubu – para zawarła ślub w Pałacu Chojnata w środku lata a dokładniej 29 lipca 2017 roku. Mimo iż małżeństwo jest ze sobą bardzo szczęśliwe, jeszcze przed jego ogłoszeniem w sieci pojawiały się krzywdzące plotki jakoby Dominika Gawęda miała romans z założycielem grupy Blue Cafe – Pawłem Rurakiem-Sokalem. Obydwoje zaprzeczyli jednak jakimkolwiek relacjom romantycznym.

Dominika Gawęda – dzieci

Plotki o ciąży Dominiki Gawędy to coś, co regularnie pojawia się w sieci. Warto jednak nie dawać im wiary, ponieważ żadne z tych doniesień nie zostało nigdy potwierdzone. Według informacji, które udało nam się zdobyć Dominika Gawęda nie jest jeszcze matką. Niemniej jednak pojawiły się wywiady, w których jasno stwierdziła, że nie wyklucza takiej możliwości i to w najbliższej przyszłości. Jak sama przyznaje, perspektywa zajścia w ciążę i zostania matką jest dla niej czymś fascynującym. Wszystko wskazuje więc na to, że prędzej czy później doczekamy się oficjalnych i potwierdzonych informacji na ten temat.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Sebastian Nolan • Fryzjer • Kolorysta • Szkolenia fryzjerskie (@nolan_hair)

Dominika Gawęda – Facebook i Instagram

Dominika Gawęda jest osobą, która nie zdecydowała się na promocję swojej kariery w sieci. Zarówno na portalu Facebook, jak i w aplikacji Instagram nie znajdziemy jej oficjalnych kont. Zdecydowanie woli dbać o swoją prywatność niż zdobywać zasięgi. Nie znaczy to jednak, że jest całkowicie nieobecna w internecie. Jej zdjęcia pojawiają się bowiem na oficjalnym profilu zespołu Blue Cafe, zdarza się również, że to właśnie ona za jego pośrednictwem zwraca się do swoich fanów.

Dominika Gawęda – ciekawostki z życia

Piosenkarka ma na swoim koncie nominację do Superjedynki w kategorii Super Artystka, którą zdobyła w 2012 roku. Warto jednak wspomnieć również o tym, że nie zawsze jedynie stawała w szranki z innymi wokalistami, ale również miała okazję oceniać inne osoby. Była bowiem w polskim składzie jurorskim 64. Konkursu Piosenki Eurowizji i w jury drugiego półfinału Szansy na sukces wyłaniającego reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.