Przez ciężką chorobę nie mogła ODDYCHAĆ niemal całe ŻYCIE! Tak wyglądała jej REAKCJA, kiedy wzięła PIERWSZY ODDECH po przeszczepie PŁUC! (wideo)

To niezwykle wzruszające nagranie pochodzi z jednego z amerykańskich szpitali i pokazuje kobietę o imieniu Jennifer, która po raz pierwszy od wielu długich lat samodzielnie zaczerpnęła oddech. Bohaterka nagrania, które jakiś czas temu pojawiło się w serwisie YouTube cierpi na mukowiscydozę. Widzimy ją kilka godzin po przeszczepie płuc, kiedy lekarze postanawiają odłączyć aparaturę, która pozwalała jej zaczerpnąć powietrze i pozwalają jej nowym płucom pracować samodzielnie.
Mukowiscydoza to bardzo poważna choroba układu oddechowego, która przyczynia się min. do ciągłego zakażenia i ostatecznie jego trwałego uszkodzenia. Kobieta nie mogła przez to samodzielnie oddychać i niemal całe życie pomagała jej w tym specjalna aparatura. Na nagraniu możemy zobaczyć ogromne zaskoczenie i  wzruszenie na jej twarzy. Dzięki pomyślnemu zabiegowi przeszczepu  mogła po raz pierwszy w życiu wziąć samodzielny oddech nowymi płucami.
Nagranie zobaczyło niemal milion osób  i ma ono zachęcić innych do oddawania swoich organów po śmierci. Nam już nie będą do niczego potrzebne, a innym sprawią ogromną radość i przywrócą nadzieję na lepsze jutro.

 

 

 

źródła: thesun.co.uk, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *