3-latek nie reagował na ostrzeżenia! “po wyjęciu na brzeg był pozbawiony funkcji życiowych”

Strażacy z Będzina (woj. śląskie) przypadkowo stali się bohaterami przerażającego zdarzenia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, w sobotę 2 lipca 2022 r. pracowali na na Bulwarach Czarnej Przemszy, gdzie usuwali rękaw sorpcyjny (pochłaniający substancje, takie jak: oleje, chemikalia, płyny, farby, czy substancje ropopochodne) z rzeki Czarna Przemsza.

Wtedy dostrzegli małego chłopca!

 

https://www.facebook.com/KPPSPBEDZIN

 

3-latek szedł po drugiej stronie rzeki i zbliżał się do brzegu. Strażacy wołali do niego, ale chłopiec nie reagował na ostrzeżenia i wpadł do wody.

 

Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą 🌊

W takich sytuacjach decyzje i działania muszą być podjęte w ciągu kilku sekund. Tak tez było w tym przypadku. Starszy aspirant Mateusz Dyraga natychmiast wskoczył do rzeki na ratunek tonącego 3 lata 👏

W działania także zaangażowała się osoba postronna – Pan Kamil Pietluch Dziękujemy za postawę godną naśladowania 👏

 

3-latek z Będzina niemal utonął, bo:

…po wyjęciu na brzeg był pozbawiony funkcji życiowych ☹️Następnie przystąpiono do KPP, dzięki któremu dziecko odzyskało krążenie i oddech 💪 Poszkodowany po przebadaniu przez ZRM został przetransportowany do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

 

Strażacy apelują do rodziców o zapewnienie odpowiedniej opieki ich dzieciom. Poinformowali też, że chłopczyk czuje się lepiej i przebywa w szpitalu na obserwacji.

 

https://www.facebook.com/KPPSPBEDZIN/posts/345159614469335