Wrzuciła 2 tabletki do zmywarki do pralki. Po 5 minutach “zahipnotyzowana”

Wrzuciła 2 tabletki do zmywarki do pralki. Po 5 minutach “zahipnotyzowana”

Pralka ma zadanie uprać i odświeżyć ubrania, bieliznę, pościel, ręczniki i inne tekstylia. Aby spełniała swoje funkcje prawidłowo, musimy od czasu do czasu o nią zadbać. Jak? Oto prosty trik.

Aby przedłużyć żywotność pralki i sprawić, aby funkcjonowała prawidłowo, warto zadbać o jej bęben. Nawet jeśli wydaje się, że wnętrze pralki jest czyste, to w zakamarkach na pewno zgromadził się brud.

Aby się go pozbyć, należy wrzucić do bębna pralki 2 tabletki do zmywarki. Następnie włączamy pustą pralkę, wybierając program z temperaturą co najmniej 60 stopni. Kostki do zmywarki odświeżą wnętrze i sprawią, że brud z zakamarków zniknie. Pozbędziemy się też zarazków.

Ten trik jest popularny wśród pań domu na facebookowych grupach (m.in. Mums who clean). Niektóre wrzucają nawet 4 tabletki, by po 5 minutach prania zobaczyć, jak brudna była ich pralka. Woda ma nieprzyjemny brązowy odcień.

Gospodynie domowe przyznały, że ten widok jest przeraził. Nie mogły uwierzyć, jak bardzo brudne były ich sprzęty, mimo że czyściły je wcześniej przy użyciu wody i octu. Dopiero zastosowanie metody czyszczenia z udziałem tabletek do zmywarki zadziałało.

“Teraz jestem zahipnotyzowana” – napisała jedna z pań.

czyszczenie pralki
The Sun

Podobnie należy nie zapominać o szufladzie na proszek. To miejsce łatwo gromadzi zabrudzenia. Trzeba ją regularnie czyścić. Inaczej osad będzie się przedostawać do piorących się ubrań. Jak to zrobić? Najlepiej użyć starej, zużytej szczoteczki do mycia zębów. Dzięki niej dotrzemy do wszystkich zakamarków.

Warto też pamiętać o tym, aby regularnie czyścić filtr w pralce. Często okazuje się, że robimy to za rzadko, a to przyczyna problemów z sprzętem. Filtr wychwytuje drobne przedmioty pozostawione w ubraniach, monety, papier, chusteczki. Jeśli długo go nie czyścimy, rozwija się tam pleśń. Filtr staje się w ten sposób siedliskiem zarazków i brzydkiego zapachu.

Znaliście te triki?

Zobacz też: Wrzuciłam herbatę do sedesu. Po 15 minutach nie wierzyłam oczom

Źródło: webniusy.pl, The Sun
Źródło zdjęcia: pixabay, The Sun