W wieku 7 lat był skrajnie wychudzony i ważył zaledwie 3 kg! Dziś dzięki rodzinie, która się nim zaopiekowała to zupełnie inny chłopiec. (foto)

Historia skrajnie niedożywionego i zaniedbanego Ryana to przykład na to, że są jeszcze na świecie ludzie o wielkich sercach i tacy, którzy są zdolni do niewiarygodnych czynów. Przykładem na to jest amerykańskie małżeństwo, David i Priscilla Morse. Kiedy tylko zobaczyli zdjęcie 7-letniego, skrzywdzonego przez los chłopca od razu zdecydowali się go zaadoptować.

 

 

W 2014 roku na jednej ze stron kobieta zauważyła przerażające zdjęcie niedożywionego dziecka, które momentalnie ścisnęło jej serce. Po konsultacjach z mężem wspólnie zadecydowali, że los chłopca nie jest im obojętny i postanowili zostać jego przybranymi rodzicami i zapewnić mu dom i opiekę. Rok później Priscilla poleciała do domu dziecka w Bułgarii, ponieważ tam przebywał wspomniany maluch. Kiedy dotarła do celu, nie potrafiła ukryć łez. 7-latek ważył raptem 3,25 kg i był w dramatycznym stanie. Kobieta nie czekała nawet chwili i po wypełnieniu dokumentów zabrała go ze sobą do USA.

 

Po przylocie do nowego domu Ryan na początku trafił na prawie dwa miesiące do szpitala, ponieważ jego życie było w ciągłym niebezpieczeństwie. Chłopic przez cały ten czas był żywiony przez sondę pokarmową. Po odłączeniu od aparatury dochodził do siebie w placówce. Ponadto lekarze wykonali szereg badań, które wykazały, że cierpi na porażenie mózgowe, małogłowie, skoliozę i karłowatość.

 

Mimo to w końcu odnalazł dom, w którym ma ciepło i przede wszystkim jest kochany. U państwa Morse przybrał na wadze i próbuje samodzielnie mówić. Obecnie nie wygląda już jak dawniej, a jego waga to 10,35 kg. Małżeństwo prócz Ryana posiada dwóch biologicznych synów oraz córkę z zespołem Downa. Dziewczynka jest Rosjanką i została adoptowana w 2012 roku.

kp
 źródła: thesun.co.uk, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *