Restauracja z Cieszyna jest otwarta stacjonarnie! Do otwarcia zachęca też inne lokale.

Restauracja z Cieszyna jest otwarta stacjonarnie! Do otwarcia zachęca też inne lokale.

Restauracja na postanowiła samodzielnie podjąć decyzję o ponownym, stacjonarnym otwarciu lokalu.

Wbrew obowiązującym przepisom cieszyńska restauracja otworzyła się w piątek 8 stycznia o godzinie 16. W weekend do lokalu wkroczyła Policja i Sanepid.

 

 

Jednak właściciele nie zamierzają się ugiąć. Wiosenny lockdown doprowadził branżę gastronomiczną do bardzo trudnej sytuacji. Jednak ponowne zamknięcie jesienią 2020 roku to już prawdziwy dramat. Dochodzi nawet do prawdziwych tragedii, jak samobójstwo jednego z restauratorów (zobacz tutaj).

 

Wczoraj na Facebooku „U trzech braci” napisano w żartobliwym tonie:

 

Uwaga kochani.
Aktualnie Policja stoi na Starym Targu w Cieszynie i czeka na Naszych gości.
Pewnie chcą pomagać i chronić.
Trzymajcie się ciepło. 😊

 

działają już stacjonarnie  – https://www.facebook.com/UTrzechBraci/

 

Ponieważ właściciele liczą się z tym, że mogą otrzymać mandat, uruchomili zrzutkę o nazwie Mandat od Sanepidu (zrzutka tutaj). Dodatkowo zarządzający restauracją zachęcają inne lokale do zbuntowania się niebezpiecznym dla ich bytu przepisom i otwarcia barów czy restauracji:

 

Prosimy wszystkie restauracje, które są otwarte stacjonarnie a także te, które zamierzają się otworzyć o podanie w komentarzu następujących informacji:
Nazwa restauracji, miasto, informacja o planowanej dacie otwarcia lub info, że już działacie.
Prosimy także wszystkie pozostałe osoby o niekomentowanie pod postem. Zostawmy miejsce dla odważnych restauratorów.

 

Inicjatywa restauracji z Cieszyna spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. W ostatnich dniach słyszeć można było także o barze otwartym w Gdyni (zobacz tutaj), czy o Góralskim Veto i planach otwarcia hoteli, restauracji i stoków narciarskich w na Podhalu (zobacz tutaj). Jak widać, coraz więcej osób nie godzi się z tym, że ma zbankrutować w świetle prawa…