Przejechał chłopca na przejściu dla pieszych! (VIDEO)

Lubuska policja udostępniła szokujące nagranie z 16 sierpnia ze Wschowa. Widać na nim, jak samochód wjeżdża w dziecko na przejściu dla pieszych!

Nagranie z monitoringu zarejestrowało ruch na przejściu dla pieszych. Widać, że przez ulicę przejeżdża jeden samochód i wtedy na drogę wjeżdża chłopiec na hulajnodze. Jednak w 10-latka uderza samochód, dziecko ląduje na masce, a potem spada na ziemię. 

 

10-letni mieszkaniec gminy Wschowa przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. W momencie, gdy je opuszczał został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, 20-letniego mieszkańca gminy Wschowa.*

 

https://lubuska.policja.gov.pl/

 

Chłopiec – zapewne w szoku – podnosi się i utykając próbuje odskoczyć z miejsca zdarzenia. Co szokujące, widać, że ruch na tej drodze był spokojny, a i kierujący pojazdem nie jechał szybko. 

 

Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala.*

 

Mężczyzna był trzeźwy, więc wypadek prawdopodobnie spowodowany był przez nieuwagę. Kierującemu pojazdem zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu. Chłopiec na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, ale przebywa w szpitalu.

 

 

* cyt. https://lubuska.policja.gov.pl/