Próbowała ugasić WODĄ patelnię z płonącym OLEJEM! Chwilę później przekonała się, że był to bardzo ZŁY POMYSŁ!

Próbowała ugasić WODĄ patelnię z płonącym OLEJEM! Chwilę później przekonała się, że był to bardzo ZŁY POMYSŁ!

Prawdziwą lekcję życia dostała mieszkanka warszawskiego osiedla Praga Południe. Kobieta nie dość, że najadła się strachu to omal nie straciła życia. Wszystko przez wybuch do którego doprowadziła przez swoją niewiedzę. Z wyjaśnień jakie złożyła ratującym ją strażakom wynika, że podczas smażenia na patelni zapalił się olej. Na swoje nieszczęście próbowała ugasić go wodą.

 

 

 

Niestety szybko przekonała się, że nie był to trafiony pomysł, ponieważ rozgrzany olej w połączeniu z zimną wodą stanowi silną mieszankę wybuchową. Jak można się było spodziewać doszło do silnej eksplozji. W wyniku czego kobieta jak i jej mieszkanie mocno ucierpiało. Wypadły drzwi balkonowe i szyby ze wszystkich okien.

 

 

 

Poparzona i przestraszona kobieta została zabrana do szpitala, gdzie przejdzie kilkudniową rekonwalescencję. Miejmy nadzieję, że sytuacja jaka ją spotkała będzie dla niej dobrą nauczką, a zarazem lekcją dla innych. Pamiętajmy żeby pod żadnym pozorem palącego się oleju nie gasić zimną wodą, ponieważ możemy skończyć podobnie jak pani.

 

 

 

źródła: fakt.pl, foto youtube.com