Paulina Młynarska ostro do Małgorzaty Rozenek: „Ale ten Twój  program, to w 2021 roku…”

Paulina Młynarska ostro do Małgorzaty Rozenek: „Ale ten Twój program, to w 2021 roku…”

Paulina Młynarska to dziennikarka znana ze zdecydowanych, ostrych opinii.

Krytykowała na przykład Jurka Owsiaka czy Blankę Lipińską [czytaj tutaj]. Teraz najwyraźniej Paulina Młynarska  zasiadła przed telewizorem, by zobaczyć program „Rozenek cudnie chudnie”. Tym razem jednak komentarz dziennikarki napisany jest w bardzo dowcipnym tonie.

 

Zaczyna od nawiązania do wcześniejszego formatu z udziałem Rozenek pt. „Perfekcyjna Pani Domu”. Wcześniej to Małgosia wskazywała palcem „winne” bałaganu:

 

Oto bowiem, nasza Egeria przez chwilę zeszła na ziemię i musiała zmierzyć się z biologicznym realem życia w ludzkim ciele kobiety. Urodziła i utyła! Teraz palec wymierza więc w samą siebie: trzeba z tym zrobić porządek! Migiem! Nie można tolerować podtytego, podmęczonego ciała macierzyńskiego z rozstępami i zmarszczką przy ustach!

 

https://www.instagram.com/tvnstyle_official/

 

Paulina Młynarska zwróciła oczywiście uwagę na pewne odrealnienie programu „Rozenek cudnie chudnie”:

 

Nie będę się tu znęcać nad oczywistym faktem, że sztab ludzi i warte dziesiątki tysięcy złotych zabiegi, produkty oraz słono opłacany czas, więc ściema po prostu i niefajne to w obliczu pandemicznego kryzysu . To już napisało mnóstwo osób przede mną, a same kobiety są mądre i wiedzą, że kit to kit.

 

Jednak największy zarzut, jaki Młynarska ma do nowego programu o odchudzaniu i wracaniu do formy z przed ciąży, to wpędzanie kobiet w kompleksy i utrwalanie stereotypów:

 

Ale kiedy słyszę, z doskonale dopracowanych ust „perfekcyjnej” (…) że „namawia do spojrzenia na siebie życzliwym wzrokiem” to przyznaję, że nożyk mi się otwiera. Budzi się we mnie furia! Życzliwe spojrzenie na kobietę, która niedawno została mamą, której ciało i psychika jeszcze nie przeprocesowały ciąży i porodu, nie polega, do ciężkiej cholery, na zapędzaniu jej do obróbki, do sprawowania kontroli nad ciałem, aby jak najszybciej znowu grzecznie spełniało chore, wyznaczone przez przemysł i media, kompletnie nierealistyczne standardy estetyczne.

 

Tym samym, zdaniem Pauliny Młynarskiej, program „Rozenek cudnie chudnie” przedstawia przestarzałe poglądy na kobietę i jej rolę. Dziennikarka zwraca się do Małgorzaty Rozenek:

 

Nie namawiasz ich do żadnego „życzliwego spojrzenia na siebie”. Wręcz przeciwnie. To co robisz i jak wyśrubowalaś własny standard wyglądu, wpędza kobiety w kanał kompleksów. Polki i bez tego mają tragiczną samoocenę. (…) Ale ten Twój program, to w 2021 roku anachronizm.

 

Pod wpisem Pauliny pojawiło się już niemal dwa tysiące komentarzy. Piszą przede wszystkim kobiety, które dziękują Młynarskiej za jej wpis.

 

Zobacz też: Maciej Stuhr sparodiował Dorotę Wellman. Później dostał ścierką po głowie! (VIDEO)

 

https://www.facebook.com/MlynarskaPauli; https://www.instagram.com/m_rozenek/