Kupiła LEK na TRĄDZIK, a nie przeczytała jak długo może go STOSOWAĆ! Skutki uboczne omal jej nie ZABIŁY! (foto)

O tym, że warto zapoznać się z treścią ulotki leku, który mamy stosować przekonała się 19-letnia Emma O’Mahoney z Wielkiej Brytanii. Nastolatka od kilku lat zmagała się z silnym trądzikiem i przez niemal dwa lata leczyła się antybiotykiem zawierającym w składzie doksycyklinę. Niestety Emma nie przeczytała o skutkach ubocznych długiego stosowania leku i zaczęła podupadać na zdrowiu.

 

 

 

 

Wtedy nie zdawała sobie sprawy, że przyczyną jej problemów okazał się lek na trądzik, który używała zdecydowanie dłużej niż powinna. Emma przyznała, że liczył się dla niej tylko wygląd i zależało jej na skutecznym pozbyciu się brzydkich pryszczy. Do dziś żałuje, że wyrzuciła ulotkę do śmietnika i apeluje do innych by nie popełniali takiego błędu jak ona. Pierwsze poważne skutki uboczne pojawiły się po dwóch latach stosowania antybiotyku.

 

 

 

 

Dziewczyna narzekała na silny ból pleców, później pojawiły się poważne problemy ze wzrokiem, przestała wyraźnie widzieć. Przerażona 19-latka postanowiła zasięgnąć porady lekarza, a seria badań szybko rozwikłała dlaczego Emma podupadła na zdrowiu. Okazało się, że objawy to nic innego jak skutki uboczne zbyt długiego stosowania doksycykliny. Niestety Emma już nigdy nie będzie wyraźnie widzieć, a swoją historię opowiedziała po to, by przestrzec inne młode osoby. Brytyjka podkreśla, by nie wyrzucać ulotek tylko dla własnego bezpieczeństwa dokładnie je przeczytać.

 

fot.instagram.com

 

 

 

 

źródła: dailymail.co.uk, foto pixabay.com, instagram.com

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *