Ikea wycofała hot dogi ze sprzedaży. Wiemy dlaczego!

Ikea wycofała hot dogi ze sprzedaży. Wiemy dlaczego!

Klienci warszawskich sklepów sieci Ikea przeżyli spore rozczarowanie, w sprzedaży nie ma już hot dogów.

Wiele osób wybierających się na zakupy do Ikea, chętnie korzysta także ze sklepu spożywczego czy znajdującego się na miejscu baru i restauracji. Dla części osób to właśnie oferta gastronomiczna jest powodem wizyty w szwedzkiej sieci.

W związku z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa, obecnie posiłki serwowane są na wynos. Klientów jednak zastanawia, dlaczego właśnie hot dogi znikły ze sprzedaży? Czy Ikea całkowicie zrezygnowała ze sprzedaży tego dania? Zapytała o to Rzeczpospolita i otrzymała następującą odpowiedź:

 

Czasowy brak dostępności hot dogów jest powiązany z obecnymi obostrzeniami pandemicznymi dotyczącymi gastronomii. Obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie konsumpcji na miejscu i w terenach dostępnych publicznie (wraz z obowiązkiem zachowania dystansu i zasłaniania ust i nosa). Obecnie w sklepowych bistro są sprzedawane dania restauracyjne na wynos lecz nie do konsumpcji na miejscu. Hot dogi IKEA będą ponownie szeroko dostępne po zniesieniu obostrzeń i powrocie do warunków sprzyjających wzajemnym kontaktom.

 

Zapewne więc wraz ze zniesieniem restrykcji, hot dogi wrócą do oferty Ikea.

 

>>>To stało się z hotelami w Rzymie! Czy to samo czeka Polskę?

 

https://www.facebook.com/IKEAKRAKOW