Elon Musk ujawnił zalety CZIPOWANIA ludzi!

Elon Musk ujawnił zalety CZIPOWANIA ludzi!

Założyciel SpaceX i dyrektor generalny Tesli, multimilioner Elon Musk, ujawnił korzyści płynące z czipowania ludzi. LAD Bible zacytowało jego słowa na Twitterze.

Opowiadając o szczegółach dotyczących implantu mózgowego opracowanego przez jego firmę Neuralink, Musk powiedział, że zaczipowani ludzie będą w stanie kontrolować między innymi poziom hormonów. Według niego, dzięki specjalnie opracowanemu czipowi, ludzie będą mogli w prosty sposób pokonać niepokój lub skoncentrować się na pozytywnym myśleniu.

Dodatkowo, zdaniem Muska, chip może nawet pozwolić na słuchanie muzyki, która trafi prosto do naszego mózgu.

„To naprawdę świetna funkcja” – skomentował naukowiec Austin Howard.

Na pytanie innego użytkownika, który zapytał Muska, czy urządzenia Neuralink mogą stymulować w razie potrzeby uwalnianie oksytocyny, serotoniny i innych chemikaliów, przedsiębiorca odpowiedział pozytywnie.

„Zdecydowanie. Będzie to możliwe” – podkreślił.

W maju Musk ogłosił, że jego firma Neuralink jest gotowa wszczepić czip do ludzkiego mózgu. Według niego w ciągu roku zakończą się prace nad stworzeniem implantu, który pozwoli pacjentom na przywrócenie wzroku, słuchu czy ruchomości kończyn utraconych na skutek uszkodzenia mózgu.

Miliarder wyjaśnił, że implant umieszcza się pod kością czaszki, po czym łączy się go z mózgiem za pomocą elektrod. Następnie zaczyna on funkcjonować jak ludzki narząd.

Źródło: LAD Bible

Zdjęcie: Instagram