28 listopada 2023

16 lat temu ich PIOSENKA „Dragostea Din Tei” była hitem WAKACJI! ZOBACZ jak dziś wyglądają chłopaki z grupy „O-Zone”! (foto)

Grupa „O-Zone” 16 lat temu podbiła świat swoim niezapomnianym hitem „Dragostea din tei”. Piosenka okazała się prawdziwym hitem wakacji i nucił ją niemal każdy. Wydawać by się mogło, że chłopaki z mołdawskiego zespołu pójdą za ciosem i zrobią zawrotną karierę, a kolejny hit to tylko kwestia czasu. Niestety tak się nie stało. Późniejsze kawałki grupy nie były już tak udane, a sympatyczne trio w 2005 roku postanowiło ostatecznie zakończyć współpracę.

 

 

 

Grupa została założona w 2002 roku w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie i tworzyli ją Dan Balan, Radu Alexei Sarbu i Arsenie Todiras. Niesety muzyczny rynek w tym kraju nie jest zbyt przyjazny twórcom dlatego chłopaki postanowili poszukać szczęścia w niedalekiej Rumunii. To właśnie tam powstał ich największy hit „Dragostea din tei”. Piosenka okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a drzwi do muzycznej kariery stanęły przed nimi otworem.

 

 

 

Mimo, że gwiazda zespołu „O-Zone” rozbłysła tylko na chwilę, to chłopaki idealnie wykorzystali swoje 5 minut. Po rozpadzie zespołu w 2005 roku każdy z nich poszedł w swoją stronę i nadal robi to co kocha najbardziej czyli tworzy muzykę. Ostatnio za sprawą utworu „Allegro Ventigo” znów zrobiło się głośniej o jednym z nich, Danie Balanie.

Dan Balan dziś

Arsenie Todiras dziś

Radu Sarbu dziś

 

 

 

 

źródła: jastrząbpost.pl, foto youtube.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *